demek” yok” utangaçlik için

Nasil bir fil yiyebilir? Bir seferde bir bit, degil mi? Nasil daha fazla kendinden emin olabilir? Adim adim. Küçük adimlar teknigi sizin sikintilarinizi ve anksiyete kolayca asti yapacaktir.

Özellikle karsi cinsten kisilerle, çevrenizdeki insanlarla konusmak zor mu? Eger söyleyecek bir sey var bile sessiz? Eger utangaçlik aniden yok olmayacagini bilmeniz gerekir ve bunu kurtulmak için bir çaba gerekir.

Iste birkaç öneri:

1. Her gün bilinmeyen bir kisi ile bir konusma baslatin

Bu otobüs istasyonu yasli bir kadin ya da bir komsu olup olmadigi önemli degildir.

2. Kendinize olan güveniniz gelistirmek için gerçek bir sey

Arkadaslariniz size bir sey aptal diyecekler ki korkmadan, söylemek istiyorum ne demek size zaman. Onlari sasirtacak.

3. Eger kendinden emin hissettiren ne düsünün ve bu becerileri gelistirmeye çalisin

Yeni bir spor uygulamaya baslamak, yabanci dil ögrenmek ve gönüllü çalisma yapmak. Güvenebileceginiz insanlar – – Bu ego büyümeye yapacak her gün yeni insanlarla etkilesim çünkü son bir daha iyidir.

4. Kendinizi elestiren durdurmak

Eger yanlis bir sey yaptiginizda baskalarinin size gülmek olacagini düsünüyorum. Hatalari biz insanlar karakterize yapmak için, hiç kimse mükemmel degildir, bunun farkinda olmak ve hatalari tekrar asla.

5. Baskalarina yardim etmek deneyin

Eger düsük benlik saygisi olan kisiler ile temas alirsaniz, onlar için orada olmaya çalisiyorum. Bir araya gelip iletisim, sosyallesme ve birbirlerine destek.

6. Ileri Küçük bir adim

Forum girin ve hobiler, görüsler, fikirler, istekleri hakkinda tartismak. Bu büyük bir adimdir, ihtiyaciniz. Internette sizin iletisim becerilerinizi gelistirebilirsiniz. Bunu yaparsaniz size yeni bir kisi olacak ve utangaçlik yok olacak.